• Свеж
Карон Едноставно О ' О Предиво, Бери Сина/Мека Сина 3 Брои
zoom_in

Карон Едноставно О ' О Предиво, Бери Сина/Мека Сина 3 Брои

DEN 217.44

Стока
check Достапно.

Содржина : 100% Големина На Акрилна Топка : 141g / 15oz, 228m / 250yd. Грижа : Машинско Перење Во Мерач На Топла Вода : #4 Најлошо (Средно). Мерач на плетење : 4 " х 4 "(10 см х 10 см) 22 стс и 28 редови со игла за плетење од 4 мм (сад 6). Капчиња мерач : 4 "х 4" (10 см х 10 см) 13 сц х 14 редови со 5 мм (САД Х-8) капчиња кука. Користете За : Плетена и Капчиња Облека И додатоци Препорачана Игла за Плетење : 5 Мм Препорачана Кука За Капчиња : 5 мм. Карон Едноставно Мек – мекото акрилно предиво што знае и сака – сега доаѓа во удобен, брз стартен формат О'го. Бескрајните бои на ова неверојатно меко предиво се зашиваат во проекти од секаков вид од ќебиња до меки играчки и од облека до додатоци. Со својата разноврсна тежина и уникатен мек сјај, Карон Едноставно Мек О ' О е идеално предиво за одење.

Избор на клиенти..