• Свеж
Хикарер Зло Око Ѓердан Со Зло Око Нараквица Заштита Зло Око Накит Во Собата За Мажи
zoom_in

Хикарер Зло Око Ѓердан Со Зло Око Нараквица Заштита Зло Око Накит Во Собата За Мажи

DEN 3.00

Стока
check Достапно.

Убаво значење : приврзокот со зло око е познат како заштита во турската и грчката култура, јажето е исто така симбол на среќа, среќа, заштита и просперитет, се верува дека оваа нараквица и ѓердан ја штитат несреќата, носењето на овој накит може да донесе среќа при влегување во негативна средина, изразувајќи ја желбата на луѓето да избегнат лоша среќа. Исклучителен производ : пакетот доаѓа со 2 парчиња јаже нараквици со картички и 2 парчиња ѓердани со приврзоци со зло око, доволно за да изберете и да одговарате, да ви донесе убава декорација и добро расположение во секојдневниот живот. Сигурен за употреба : нараквиците за злото око се рачно изработени, нежни и блиску до кожата, лесни и не се лесни за бледнеење, издржливи, ѓерданите за приврзоци се направени од стакло со јаже од вештачка кожа, не се лесни за ' рѓа и удобни за носење, можете лесно да ги носите нараквиците и ѓерданите. Практично и прилагодливо : секоја среќна нараквица со амајлија се одликува со извонреден дизајн и доаѓа со јазли за влечење од двете страни, кои ви овозможуваат да ја прилагодите големината според вистинската големина на зглобот; турските ѓердани со сини приврзоци доаѓаат со продолжен ланец за полесно прилагодување, тие се погодни за повеќето жени, мажи, момчиња и девојчиња. Соодветни прилики : нашите рачно изработени нараквици и ѓердани со приврзоци со зло око може да се носат во различни прилики, можете да ги носите за да присуствувате на забави, секојдневно носење, свадба, Божиќна забава, забава За Ноќта на Вештерките, роденден, семеен собир и така натаму, што може да го покаже вашиот сопствен стил. Топло известување : Рачно мерење, ве молиме дозволете мали грешки во големината. Боите може да постојат мала разлика поради различни екрани. Чувајте се подалеку од хемикалии, пот или бања за да избегнете кршење. Бришење на вашиот накит со марамчиња за бебиња за да го вратите сјајот. Чувајте го вашиот накит одделно за да избегнете гребење и држете го подалеку од децата за да избегнете ризици.

Избор на клиенти..