• Свеж
MYUREN 1-1/5 инчи од 20 Дворот Црна Тешки Водат Висока Еластичност Еластична Калем Плете Еластични Ленти За Шиење
zoom_in

MYUREN 1-1/5 инчи од 20 Дворот Црна Тешки Водат Висока Еластичност Еластична Калем Плете Еластични Ленти За Шиење

DEN 3.00

Стока
check Достапно.

Quadage quage : вклучува 1 ролна црна еластична калем, која е 20 јарди во должина, 1-1/5 инчи во ширина,Секоја ролна еластична лента гарантира цело парче без скршени краеви. доволно должина за задоволување на вашите различни потреби. ●Материјал} : оваа лента за шиење е изработена од Полиестер и Природна Латекс Гума, издржлива и практична, со силна еластичност и флексибилност, добар избор за шиење и плетење. ●ИЗДРЖЛИВА И ПРАКТИЧНА ЕЛАСТИЧНА ЛЕНТА● : изработена е од полиестерски влакна, издржлива и ви дава удобно и дише чувство. Рамниот еластичен кабел во опсегот на дозволена еластична деформација на истегнување, лесно може да ја врати оригиналната должина без деформација, еластичната лента со плетенка нема да се стесни кога ќе се истегне што го прави совршен за изложени појаси на собрано здолниште или панталони. ®ШИРОКА УПОТРЕБА : погоден за шиење и изработка, може да се примени за изработка на детска облека, појаси, деколте, долна облека, панталони, спортска облека, здолништа, Костими за Капење,проекти за ДОЛНА облека и така натаму, или исто така можете да го користите за промена на големината на облеката. ●Карактеристика на шиење еластична калем q : се чувствува удобно, дише, издржливо; Практичните предмети можат да ги задоволат вашите различни потреби, а еластиката може да се исече во должината што ја сакате.Нашата еластична лента е комплетна во спецификациите, 1/8", 1/5", 1/4", 2/5",1/2"', 3/5", 3/4", 1", 1-1/5", 1-1/ 2", 2", 2-1/3",3", 4", 6", 8" и други големини, добредојдовте да ги изберете и купите нашите производи!. Широка апликација. Плетената еластична лента со добра еластичност може широко да се примени на перики, долна облека, панталони, спортска облека, здолништа, појаси, деколте или занаети самостојни проекти и така натаму,одличен избор за различно занаетчиско шиење и плетење.

Избор на клиенти..