• Свеж
Вилтрокс АФ 33мм ф/1.4 леќа За Никон З Маунт, Автоматски Фокус З Монт Ленс За Никон Зфц З5 З6 З7 Втори З50, Сребрена
zoom_in

Вилтрокс АФ 33мм ф/1.4 леќа За Никон З Маунт, Автоматски Фокус З Монт Ленс За Никон Зфц З5 З6 З7 Втори З50, Сребрена

DEN 0.67

Стока
check Достапно.

Премиерната леќа со нормална должина е дизајнирана за апс-ц-формат никон З-монтирање на огледални камери и обезбедува 50мм еквивалентна фокусна должина. Разновидното нормално видно поле е погодно за широк спектар на теми, од портрет до репортажа, а брзиот дизајн f/1.4 се истакнува во услови на слаба осветленост и за мала длабочина на теренски апликации. STM степпинг моторот овозможува брзи, тивки и прецизни перформанси на автоматскиот фокус заедно со рачно пречекорување на фокусот со полно работно време. Дополнително, дизајнот со внатрешно фокусирање ја одржува вкупната должина на објективот за време на употребата за подобрено ракување и побрз одговор. Интегриран рачен прстен за решетка за контрола на тактилна експозиција; овој прстен има и позиција " А " за автоматизиран избор на решетка базирана на камера. Интегрираната микро-USB порта може да се користи за ажурирање на фирмверот на објективот. Во првиот 6-месечен период и нечовечкото оштетување може да биде бесплатно за нови. ВИЛТРОКС е оправдан против сите дефекти во изработката ИЛИ перформансите ТРИ (3) години. Во предвидениот рок, сите материјали се бесплатни. Ако некој проблем се појави во рок од 6 месеци, заменете го со нов; вратете се на поправка во рок од 3 години. Доживотна техничка поддршка. Вилтрокс АФ 33мм ф/1.4 З Леќа За никон З-монт камера. Предни И Задни Капачиња за Леќи. Леќа Хауба. Торбичка За Леќи. Упатство За Употреба. Премиерната леќа со нормална должина е дизајнирана за апс-ц-формат никон З-монтирање на огледални камери и обезбедува 50мм еквивалентна фокусна должина. Светла f/1.4 максимална решетка одговара на работа во услови на слаба осветленост и исто така овозможува поголема контрола врз длабочината на полето. Еден екстра - низок елемент на дисперзија го намалува реси во боја и хроматски аберации со цел да се постигне висок степен на јасност и точност на бојата. Еден елемент со висок индекс на прекршување помага да се контролираат сферичните аберации и да се намали изобличувањето со цел да се реализира висока острина и прецизно прикажување. Хд нано повеќеслојна обвивка е нанесена на поединечни елементи за да се потисне одблесокот и духовите за поголем контраст и верност во боја при работа во силни услови на осветлување. STM степпинг моторот овозможува брзи, тивки и прецизни перформанси на автоматскиот фокус заедно со рачно пречекорување на фокусот со полно работно време. Дополнително, дизајнот со внатрешно фокусирање ја одржува вкупната должина на објективот за време на употребата за подобрено ракување и побрз одговор. Интегриран рачен прстен за решетка за контрола на тактилна експозиција; овој прстен има и позиција " А " за автоматизиран избор на решетка базирана на камера. Дијафрагмата со девет сечила придонесува за пријатен квалитет на боке. Интегрираната микро-USB порта може да се користи за ажурирање на фирмверот на објективот.

Избор на клиенти..