• Свеж
Воените сили на Најк Менс 1 '07 DC2911
zoom_in

Воените сили на Најк Менс 1 '07 DC2911

DEN 2159.68

Стока
check Достапно.

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот. 100% синтетички. Гума ѓон. Кожа. Синтетички. Гума. Стил # : DH7568 800. 100% синтетички. Гума ѓон. Кожа. Синтетички. Гума. Стил # : Dh7568 800. Nike чевлите се основа на патики кои собираат хоби како што го знаеме денес. Наследството на најпознатиот бренд во патики започна во 1970-тите години кога легендарниот тренер на патеката во Орегон, Бил Бауерман, започна да се качува заедно со сопствените шипки на патеки и трки, на крајот спарување со поранешниот тркач Фил Најт за да го пронајде марката Најк во 1972 година. Најк се здоби со популарност надвор од перформансите атлетика во раните 80 -ти години со модели како „Најк воздухопловни сили“ 1, Најк Данк и Ер Jordanордан 1, кои сите станаа погодени патики за живот на улиците. Популарноста на Најк продолжи да снежни топки во 90-тите години со уште повеќе сега иконски модели, вклучувајќи ги Nike Air Max 90, Nike Air Max 95 и Air Jordan 11. Денес, Најк се сметаат за многумина како најмногу стилски и иновативен бренд за атлетски обувки во Индустријата, постојано туркајќи граници во модата и перформансите. Соработката на Најк со Врховен, Тревис Скот, Сакаи и многу други се меѓу најпосакуваните и вредни патики на пазарот. За перформанси или секојдневно носење, Најк чевли за мажи, жени и деца обезбедуваат удобност и стил, иновации и дизајн на следното ниво. Nike Air Max 1, Nike Blazer и Nike Air Max 97 ги користеле брендовите како Пата, Сакаи и надвор од белата боја во некои од највлијателните соработки во историјата на патики.

Избор на клиенти..