• Свеж
ER-32 Collet Chuck, Collet Block ER-32 Square Collet Chuck Block Block Holder for CNC машина за гравирање на струг, Колет Блок 7x5x5cm, Колети за вработување
zoom_in

ER-32 Collet Chuck, Collet Block ER-32 Square Collet Chuck Block Block Holder for CNC машина за гравирање на струг, Колет Блок

DEN 1.67

Стока
check Достапно.

Премиум материјал : Овој колет блок е изработен од челичен материјал со алатки, преку третман на зацврстување. Висока цврстина : Овој квадратен колет блок е изработен од челичен материјал со алатки, преку третман на зацврстување. Погоден за паралелни, квадратни или хексадецимални форми, како и за дупчење со вкрстени дупки на 60, 90 или 120 степени. Опсег на апликација : За паралелни, квадратни или хексадецимални форми, како и за дупчење на вкрстени дупки на 60, 90 или 120 степени. По гаранцијата за продажба : Сите производи продадени од нас, ние ќе ви дадеме строга сигурност за квалитетот. Ако има квалитет на квалитет, ве молиме контактирајте не. Машинска обработка на долги делови : Преку дупката овозможува обработка на долги делови. Со овој квадратен блок на колекции, не треба да го отстраните целиот блок дел при промена на додатоците. Specification : Item Type : Collet Block Model : ER-32 Material : Hard Steel Color : Silver and Black Outer Diameter : 50mm/1.97in Inner Diameter : 27mm/1.06in Item Size : Approx 7x5x5cm / 2.76x1.97x1.97in Item Weight : Околу 704 G Тежина на пакетот : Околу 737 G Големина на пакетот : приближно 8,5x6.2x6.2cm / 3.35x2.44x2.44in Список на пакети : 1 x Колет блок.

Item Type:
Collet Block
Model:
ER-32
Material:
Hard Steel
Color:
Silver and Black
Outer Diameter:
50mm/1.97in
Inner Diameter:
27mm/1.06in
Item Size:
Approx 7x5x5cm / 2.76x1.97x1.97in
Item Weight:
Approx 704g
Package Weight:
Approx 737g
Package Size:
Approx 8.5x6.2x6.2cm / 3.35x2.44x2.44in
Package List:
1 x Collet Block:

Избор на клиенти..