• Свеж
Аексит 5 Компјутери Прекинувачи за Вклучување x Црвено Светло Осветлено 2 ПОЗИЦИОНИРАЊЕ ВКЛУЧЕНО-Исклучено Spst Тркалезен Брод Рокер Прекинувач SPST Прекинувачи За Вк?
zoom_in

Аексит 5 Компјутери Прекинувачи за Вклучување x Црвено Светло Осветлено 2 ПОЗИЦИОНИРАЊЕ ВКЛУЧЕНО-Исклучено Spst Тркалезен Брод

DEN 104.32

Стока
check Достапно.

Име на производот : Рокер Прекинувач;Столбови : СПСТ;Терминали : 3 Терминал (Вклучување - Исклучување). Рејтинг Напон : 6А 250В НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА;10А 125В НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА : 10А 125В НАИЗМЕНИЧНА струја. Вкупна Големина ( Секој) : 23 х 29мм / 0,9 "х 1,14" (Д*Ч); Големина На Дупка За Фиксирање : 19,6 х 23мм / 0,77 "х 0,9" (Д * Ч). Боја : Црна, Црвена;Материјал : Содржина На Пластичен Пакет : 5 х Рокер Прекинувач. НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА 250v Рејтинг за различни оптоварувања Индуктивно Оптоварување : 2.1 Оптоварување На Аламп : 10.8 Амоторно Оптоварување : 1.2 Акапактивно Оптоварување : 1.08 Ац125в Струја рејтинг за различни оптоварувања Индуктивно Оптоварување : .3.5 Оптоварување На Аламп : 1.8 Амоторно Оптоварување : 2.Акапактивно Оптоварување : 1.8 Многу Важно Известување : Оценките на етикетата на прекинувачот се само За Чисто Отпорно ОПТОВАРУВАЊЕ СО НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА, за други видови оптоварувања, погледнете ги оценките погоре.Оценките За Струја на ЕДНОНАСОЧНО оптоварување Се многу пониски од ОПТОВАРУВАЊЕТО СО НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА,ако треба да го користите овој прекинувач со повеќе од 0,5 еднонасочно оптоварување,прво контактирајте не за компатибилност.

Избор на клиенти..