• Свеж
1 парчиња модул за контрола на модулот за модул за модул на сензори за вода за дожд во вода, модул за откривање на дожд, модул за откривање, 12V
zoom_in

1 парчиња модул за контрола на модулот за модул за модул на сензори за вода за дожд во вода, модул за откривање на дожд, модул

DEN 1200.00

Стока
check Достапно.

со подобри перформанси во отпорност на оксидација, електрична спроводливост и животен век. Модулот е директно опремен со реле со голема моќност за директно контрола на товарот. Потенциометарот ја прилагодува чувствителноста и го контролира отворањето на релето со различна содржина на вода. Origin : CN(Origin) Material : Metal Type : Humidity Sensor Theory : Hall Sensorsize : 5.0×4.0cm Module power supply : 12vstatic current : 5-12ma Relay load capacity : 250 V 10 A(AC) 30 V 10 A(DC) When the power supply is connected, the Светлината на индикаторот за напојување е вклучено, и нема пад на вода на таблата за индукција, релето ќе се затвори и ќе ја започне релевантната опрема. Светлото на индикаторот за прекинувач ќе биде вклучено, а капка вода ќе се спушти, релето ќе биде исклучено и Светлото на индикаторот за прекинувач нема да биде вклучено.

Избор на клиенти..