• Свеж
Losita 1/2 инчи x 5 дворови бело висока еластичност удобно истегнување еластичен опсег за шиење облека панталони здолништа кратки ленти за глава за занаетчиски проекти
zoom_in

Losita 1/2 инчи x 5 дворови бело висока еластичност удобно истегнување еластичен опсег за шиење облека панталони здолништа кратки

DEN 2.67

Стока
check Достапно.

✔ Висококвалитетна и удобна облека - Нашиот еластичен опсег е одличен избор за облека со висок половината и друга облека со тесни форми. Материјалите на овој опсег се меки и удобни, што го прави процесот на носење тесна облека попријатен. ✔ Повеќенаменски еластичен опсег : Јамки за затворање - Овие еластици на памук се одлични за создавање јамки на деколте на фустани или блузи, како и ленти за половини на здолништа и шорцеви! Тие се исто така совршени за приложување на копчињата на кошули за да не се прикажуваат преку ткаенината. И, ако треба да шиете торба заедно или да направите лента за градник, овие ленти можат да се користат и на низата за да се затворат шевовите! ✔ Нашите еластични опсези се идеални за пакување и уметност и занаети - користете ги нашите 1/2 инчи x 5 јарди Бели еластични нишки како затворање за пакување и уметност и занаети, или чувајте ги на рака како материјали за шиење. ✔ Идеално за затворање во кој било проект - без разлика дали станува збор за проект за шиење или нешто друго во целост, овие бендови обезбедуваат брз начин да ги соберат лабавите краеви или да одржуваат ставка безбедно на место, а исто така да бидат доволно удобни за да се носат секој ден. ✔ Висока еластичност - Еластична лента со висока еластичност и дебелина што може да се искористи за затворање на лентите за здолништа и панталони или како кабел за марамчиња, марами или други додатоци за облека. Овој производ беше дизајниран да ви помогне да ја направите облеката поудобна, со построго и еластично вклопување. Тие се изработени од високи материјали за еластичност кои се протегаат со текот на времето, но тие никогаш не стануваат лабави. Еластичните опсези во Лосита обезбедуваат ефект на слабеење. Затегнатоста им дава невидлив изглед, така што облеката нема да виси на кој било начин. Можете да ги користите овие ленти за сите типови артикли за облека : кошули, здолништа, панталони, хеланки и многу повеќе! Големина : 1/2 инчи Боја : Бела цврстата еластична лента ви дава слобода да шиете без никакво врзување или врзување на јазол. Овој еластичен опсег може да ви трае низ многу проекти без да се грижите за истекување.

Избор на клиенти..