• Свеж
Стерлинг заптивка CFF1100.2400.062.150x10 1100 јаглерод и графит со нитрил врзивно заптивка со целосен заптивка на лице, 24 големина на цевки, 1/16 дебела, притисок класа 150#, 24 ID, ја?
zoom_in

Стерлинг заптивка CFF1100.2400.062.150x10 1100 јаглерод и графит со нитрил врзивно заптивка со целосен заптивка на лице, 24

DEN 12813.44

Стока
check Достапно.

Ова гарантира подолг живот и перформанси без протекување. Направете четири дури и додатоци во секвенцата на шемата од 12-6-3-9 часот. Ова гарантира подолг живот и перформанси без протекување. Соодветниот стрес на материјалот за заптивка што го користите е клучен за неговиот успех што варира во зависност од избраниот материјал. Исчистете ги или заменете ги завртките, оревите и мијалниците. [1] Исчистете ги и проверете ги прирабниците, површината или деловите за кои е потребно заптивка. Подмачкајте ги завртките, низата, оревите, мијалките и долната страна на главата со соединение засновано на графит. Без разлика дали автомобилска заптивка на главата или заптивка за прирабница, треба да се изнервира. Осигурете се дека лубрикантот не го загадува заптивката. Соодветниот стрес на материјалот за заптивка што го користите е клучен за неговиот успех што варира во зависност од избраниот материјал. Се препорачува употреба на клуч на вртежен момент. Направете четири дури и додатоци во секвенцата на шемата од 12-6-3-9 часот.

Избор на клиенти..