• Свеж
Yicizol SM (9/125 SC/APC до SC/APC OTDR лансирање кабел кутија 1 км OTDR лепенка кабел со влакна кабел конектор OTDR Dead Zone Eliminator
zoom_in

Yicizol SM (9/125 SC/APC до SC/APC OTDR лансирање кабел кутија 1 км OTDR лепенка кабел со влакна кабел конектор OTDR Dead Zone

DEN 0.67

Стока
check Достапно.

Конекторот за кабел за оптички влакна е отпорен на приклучување и исклучување. Загубата е помала или еднаква на 0,5 d Bm / km. Доаѓа со пластична кутија за лесно складирање на каблите за пренесување OTDR. Нема зглоб за заварување во средината на дизајнот на структурата на влакна и дискот, мала по големина, светлина во тежина и лесен за носење. Тип на кука носи за да се исполнат различни сценарија за употреба, со што се подобрува ефикасноста на работата. Овој производ има голема точност и може да ви обезбеди точен резултат на тестот. Со строга контрола на квалитетот и обезбедување на квалитет, висока безбедносна фактор, може да се користи со мир на умот. Кабелот за лансирање OTDR главно се користи за да се собере слепата површина на тестот OTDR. Може да се примени на системи за комуникација со оптички влакна, пренесување на податоци со оптички влакна, CATV со оптички влакна, мрежна локална област (LAN), сензори за оптички влакна, итн. Пакет, вклучувајќи : . 1 PCS SM (9/125) SC/APC до SC/APC OTDR лансирање кабел кутија 1 км.

Избор на клиенти..