• Свеж
Стерлинг заптивка и снабдување 2070.562x25 Teadit Style 2070 EGK предиво, проширено PTFE-Graphite/Aramid предиво, 9/16 CS X 25 lb.
zoom_in

Стерлинг заптивка и снабдување 2070.562x25 Teadit Style 2070 EGK предиво, проширено PTFE-Graphite/Aramid предиво, 9/16 CS X

DEN 2.00

Стока
check Достапно.

SSS Style 2070 Пакувањето е препрека во препреки, користејќи го патентираното предиво на EGK на SSS и лубрикант за пробивање на висока температура. Јадрото на Арамид придонесува за исклучителна механичка јачина и димензионална стабилност. Јакната PTFE/графит обезбедува хемиска отпорност, спроводливост на топлина, само подмачкување и низок коефициент на триење. 0-14 p H опсег; температура (минимум -148 F, максимум 536 F) притисок : статички до 250 бари (3600 psi); ротирање на 35 бари (500 psi); реципроцитет на 250 бари (3600 psi); Брзина на вратило 4921 fpm (25 m/s). 4,5 стапки по фунта. Приближни приноси +/- 10 проценти. SSS Style 2070 Пакувањето е меѓусебна плетенка, користејќи го патентираното предиво на EGK на SSS и подмачкување со висока температура, EGK предиво, тотално опфаќа арамидно јадро со голема јачина во проширена јакна PTFE/Graphite, арамидното јадро придонесува за исклучителна механичка јачина и димензионална стабилност, додека Јакната PTFE/графит обезбедува хемиска отпорност, спроводливост на топлина, само подмачкување и низок коефициент на триење SSS Style 2070 е супериорна општа услуга и корозивна услуга што ја спакува својата висока отпорност на екструзија (четири пати поголема од конвенционалните пакувања PTFE/Graphite) прави стил 2070 Идеално за ракување со хемиски агресивни течности во висока брзина на површината и апликации со висок притисок Услуги Ограничувања : Ограничувања на температурата Минимална -148 ° F (-100 ° C) Статичка 3600 psi (250 бари) Максимално 536 ° F (280 ° C) ротирачки 500 psi (35 бар) Реципроцирање на 3600 psi (250 bar) Брзина на вратило 4921 fpm (25 m/s) p H 0-14.

Избор на клиенти..