• Свеж
NTE Electronics 1WD10 Metal Composition отпорник, аксијално олово, 5% толеранција, 1W, 350V, отпорност на 0,10 ом
zoom_in

NTE Electronics 1WD10 Metal Composition отпорник, аксијално олово, 5% толеранција, 1W, 350V, отпорност на 0,10 ом

DEN 1361.60

Стока
check Достапно.

5% толеранција. Аксијално олово. 350 волти. Земја на потекло : Јапонија. Линијата за квалитет на пламен на пламен, резисторите на NTE е дизајнирана за замена и употреба на оригинална опрема. Тие се идеални за употреба во производи за забава, телекомуникациска опрема, индустриска (MRO) опрема, напојување, компјутери.

Избор на клиенти..