• Свеж
Columbiaенски Tidal II Pant, Black, X-Large
zoom_in

Columbiaенски Tidal II Pant, Black, X-Large

DEN 2.67

Стока
check Достапно.

91% полиестер, 9% еластан. Увезени. Затворање на копчињата. Омни-штит : Одете напред, обидете се и да се извалкате. Омни-штит ви помага да останете чисти и суви со тоа што ќе се спротивставите на апсорпцијата на течностите. За разлика од повеќето ткаенини кои апсорбираат влага, Омни-штит ја одвраќа влагата и брзо се суши-избегнувајќи дамки и ве одржува чисти. Омни-сенка : Бидете безбедни и заштитени. Омни-сенка блокира UVA и UVB зраци за да се спречи изгореници од сончање и долгорочно оштетување на кожата. Тесната конструкција на ткаењето со UV апсорбирачки предива го блокира целиот спектар на штетни сончеви зраци. Напредна заштита : Овие панталони имаат напредна реакција на дожд и дамки за да ја задржат калта. И изложеност на сонце? Не грижете се-тие исто така имаат вграден UPF 50. PFG Comfort & Breatability : Нашата професионална опрема за риболов носи облека на друго ниво. Направено од мешавина од полиестер за брзо сушење, која нуди навестување за давање, овие панталони се дизајнирани да бидат удобни на или надвор од водата. Корисни карактеристики : Овие затегнати панталони имаат еластична половината со прилагодување на цртежот, додека џебовите со патент со рака одржуваат сè на место, што ги прави совршен главен дел за лесни патувања за риболов. Овие затегнати, разноврсни панталони се суштински за патувања за риболов или ден за одмор на вода. Тие имаат напредна реакција на дожд и дамки за да ја задржат калта. И изгореници од сонце? Заборавете на тоа-тие исто така имаат вграден UPF 50. Превртете ги манжетните кога ви треба пократок стил на Капри за мавтање и прскање. Appreciateе го цениме средниот пораст со делумно еластично прилагодување на половината и влечењето, додека две џебови со патент со рака ги одржуваат најважните. Колумбија ги нуди овие женски панталони во повеќе шарени обрасци и големини. Продолжена големина на располагање. Редовно вклопување. За да се обезбеди големината што ќе ја изберете е правилна, ве молиме погледнете ја нашата табела за големина. За да го пронајдете мерењето на половината, измерете ја вашата природна линија на половината. И за вашето мерење на инсем, измерете од горниот дел на внатрешната нога до дното на коленото. Само напред. Обидете се и извалкајте. Омни-штит ви помага да останете чисти и суви со тоа што ќе се спротивставите на апсорпцијата на течностите. За разлика од повеќето ткаенини кои апсорбираат влага, Омни-штит ја одвраќа влагата и брзо се суши-избегнувајќи дамки и ве одржува чисти. Бидете безбедни и заштитени. Омни-сенка блокира UVA и UVB зраци за да се спречи изгореници од сончање и долгорочно оштетување на кожата. Тесната конструкција на ткаењето со UV апсорбирачки предива го блокира целиот спектар на штетни УВ зраци.

Избор на клиенти..