• Свеж
Табли за влечење на влечење во Канруи, патеки за итни случаи со мини-големина на влечење за излез од песок од снег, 2 парчиња скалила за гуми за гуми
zoom_in

Табли за влечење на влечење во Канруи, патеки за итни случаи со мини-големина на влечење за излез од песок од снег, 2 парчиња

DEN 694.24

Стока
check Достапно.

Боја : Црна. Димензија : 22,8 "L (58 см) x 13" W (32,9 cm) x 2,3 "H (6 см). Бруто тежина : 5,07 фунти (2,31 кг). Максимално оптоварување : 10 тони (22.046 фунти). Материјал : УВ- Стабилизиран армиран најлон. Работни температури : -7,8 ° C (18 ° F) -55 ° C (131 ° F). Чувајте ги во багажникот или на покривот на вашето возило и земете ги насекаде. 150 °. Отпорност, влијание и флексибилна отпорност. Најголем капацитет на скалата на гуми може да до 10 тони. Заштедете надвор од патот 4 WD од заглавени : сигурен другар за вашиот пат. Надградената рампа за контура го прави ветер да влезе под гуми за подобро спасување од кал/песок/снег. Издржување на екстремни температури варира од -33 ℃ (-22 ℉) до 60 ℃ (140 ℉). Одбори за влечење со мини-големина : Оваа патека за влечење на закрепнување е со помала големина и полесна тежина, кои придонесуваат за полесно носење. Чувајте ги во багажникот или на покривот на вашето возило и земете ги насекаде. Патеки за обновување со високи перформанси : Засилените заби можат цврсто да ги гризат гумите за да спречат вашиот 4 WD да се врати назад. Тракциските табли се со ултра флексибилност и можат да бидат свиткани до 150 °. Ергономска скала за гуми : Рачките помагаат лесно да се одржи додека неговиот дизајн на лопата укажува дека таблите за влечење можат да работат и како лопати за да се ослободат од вишокот на песок. Тешки и издржливи : Патеките за обновување за итни случаи се изработени од премија засилен силен најлон и има отпор на УВ, отпорност на влијание и флексибилноста. Најголем капацитет на скалата на гуми може да до 10 тони. Зачувајте надвор од патот 4 WD од заглавени : сигурен другар за вашиот пат. Надградената рампа за контура го прави ветер да влезе под гуми за подобро спасување од кал/песок/снег. Издржување на екстремни температури варира од -33 ℃ (-22 ℉) до 60 ℃ (140 ℉).

Избор на клиенти..