• Свеж
Xixian преносен мерач на оптичка моќност на лесна моќност Висока точна мерач за напојување на оптика 7 должини на бранови
zoom_in

Xixian преносен мерач на оптичка моќност на лесна моќност Висока точна мерач за напојување на оптика 7 должини на бранови

DEN 287.84

Стока
check Достапно.

Мала тежина и мини големина за лесно носење. АБС материјал, удобно чувство. Само -калибрација од самиот корисник. Високо чувствителен детектор, фино стабилност, точно мерење. Големата литиумска батерија што може да се надополнува поддржува континуирана работа во долги часови. Мини оптички мерач на моќност има компактна структура и стабилни перформанси. Обезбедува голема мерна точност од 850nm, 980nm, 1300nm, 1310nm, 1490nm, 1550nm и 1625nm бранови должини. Комбинирана употреба со оптички извор, може точно да се измери загубата на пефибер, кабел и други пасивни оптички уреди. Спецификации : Модел : G1000, G1050, G1010 (по избор) Опсег на мерење : G1000 : -70+6 G1050 : -50+26 G1010 : -70+10 Интерфејс на мерач на напојување : 2,5мм SC/FC/ST Калибрација на бранова должина : 850 NM, 980 NM ? 148 * 53 * 35mm / 5.8 * 2,1 * 1.4in Тежина на пакет : 120g / 4.2 Ounce Список на пакување : 1 * Оптички мерач на моќност.

Избор на клиенти..