• Свеж
Миризлиран ароматерапија мелем за размислување Минис Подарок сет-добро спиење, де-стрес, бегство, бидете среќни и фокусирајте се и миризлиран де-стрес ароматерапи?
zoom_in

Миризлиран ароматерапија мелем за размислување Минис Подарок сет-добро спиење, де-стрес, бегство, бидете среќни и фокусирајте

DEN 3.00

Стока
check Достапно.

Вклучува и миризлива ароматерапија на де-стрес 5 G / 0,17 мл. Фокус - Промовира Фокус и јасност : Идеално за оние кои страдаат од слаб распон на внимание, збунетост, замор, замор или лесно се оддалечуваат. Бегство - Промовира мир и спокојство : Идеална помош за медитација за оние на кои им е тешко да се премине од правење „што треба да направиш“ на „она што сакаш да го направиш“. Нанесете ја мелем добро за спиење на пулсот на пулсот секоја вечер, 30 минути пред спиење за да ги подготвите вашето тело и ум за непрекинат и минлив ноќен сон. Мелем стап. Застанете, вдишувајте, ресетирајте го секој ден : нанесете ги мелемите на вашите пулсни точки секогаш кога имате потреба да се чувствувате смирено, опуштено или позитивно. Застанете, вдишувајте, ресетирајте го секој ден : нанесете ги мелемите на вашите пулсни точки секогаш кога имате потреба да се чувствувате смирено, опуштено или позитивно. Среќна - промовира позитивност и среќа : Идеално за оние кои страдаат од ниско расположение, негативно размислување, се чувствуваат надолу и проблематично или оние кои сакаат да одржат воздигнато чувство на благодарност и позитивност. Мелем стап. Ова е „јас време“ во цевка.Пакет за подароци од ароматерапија-ги содржи нашите терапевтски одделенија, наградувани мириси, во сетот за подароци Mindul Minis, во него се вклучени и X5 мини-големина, фокус, среќен де-стрес и мелеми за бегство. Содржи : x1 миризлива ароматерапија мелем со умник минис x5 1,5g / 0,05 мл. Добро спијте - промовира длабок неинтупиративен мирен сон : идеално за оние кои страдаат од слаб сон, etет заостанување, ноќно немир или редовно доживуваат скршени модели на спиење и непроспиеност. Добро спијте - промовира длабок неинтупиративен мирен сон : идеално за оние кои страдаат од слаб сон, etет заостанување, ноќно немир или редовно доживуваат скршени модели на спиење и непроспиеност. Фокус - Промовира Фокус и јасност : Идеално за оние кои страдаат од слаб распон на внимание, збунетост, замор, замор или лесно се оддалечуваат. (Апликација за пулсот, само надворешна употреба). Ова е „јас време“ во цевка. (Апликација за пулсот, само надворешна употреба). DE стрес - промовира релаксација, смиреност и олеснување од стресот : идеално за оние кои доживуваат нелагодност или немир.

Избор на клиенти..