• Свеж
Премиум филтер за масло за заштита на моторот
zoom_in

Премиум филтер за масло за заштита на моторот

DEN 208.80

Стока
check Достапно.

Мулти-влакна, медиуми со голема густина ги филтрираат штетните загадувачи. Внатрешно подмачкана заптивка на нитрил бара помал вртежен момент за отстранување на филтерот. Вентил против бек-бек го минимизира сувиот почеток на моторот. Мулти-влакна, медиуми со голема густина ги филтрираат штетните загадувачи. Внатрешно подмачкана заптивка на нитрил бара помал вртежен момент за отстранување на филтерот. Вентил против бек-бек го минимизира сувиот почеток на моторот. Purolator L40124 Purolator Premium Engine Protection Filter Filter Filter - филтрите за масло од пуролатор се дизајнирани да ги исполнат оригиналните фабрички перформанси за вашето возило. Направено за рутински услови за возење, солидна конструкција на Purolator обезбедува докажани перформанси на филтрација и ги штити моторите од оштетување на нечистотијата и остатоците до 5.000 милји (или како што е наведено со упатството на сопственикот на вашите возила). Одличен натпревар за конвенционално масло, Purolator е достапен за повеќето патнички автомобили и лесни камиони на патот денес. Мулти-влакна медиуми на Purolator Media Traps Road Grit, Soot, други остатоци што можат да му наштетат на вашиот мотор. Purolator ја испорачува премиум заштитата што вашето возило бара да го одржува непречено. L40124 е компатибилен со избрани модели од : Buick Century (1954-58) Buick Limited (1958) Buick Roadmaster (1953-58) Buick Skylark (1954) Buick Special (1954-58) Buick Super (1953-58) Cadillac 60 Special Fleetwood (1958) Кадилак Флитвуд Елдорадо (1958 70) Кадилак Елдорадо (1957-58) GMC 3000 (1960-65) GMC 3500 (1960-65) GMC 1000 серија (1965) GMC 1500 серија (1965) GMC 2500 серија (1965) GMC C15/C1500 Pickup (1968) GMC C15/C1500 Suburban (1968 ) GMC C25/C2500 Pickup (1968) GMC C25/C2500 Suburban (1968) GMC C35/C3500 Pickup (1968) GMC K15/K1500 Pickup (1968) GMC K15/ K1500 Suburban (1968) GMC K25/K2500 пикап (1968) GMC K25/K2500 Suburban (1968) GMC K35/K3500 пикап (1968) GMC Pickups (1955-64) GMC Suburban (1955-65) Olds Mobile 98 (1950-58) Oldsmobile Custom Cruiser 98 (1947) Oldsmobile Deluxe 88 (1951-53) Oldsmobile Dynamic 68 (1948) Oldsmobile Dynamic 78 (1947-48) Oldsmobile Dynamic 88 (1957-58) Oldsmobile Eighty-Eight (1949-56) Oldsmobile Fiesta (1953 ) Olds Mobile Futuramic 98 (1948) Olds Mobile Special 68 (1947) Olds Mobile Starfire 98 (1957) Olds Mobile Super 88 (1951-58) Понтијак Бонневил (1957-59) Понтијак Каталина (1955-59) Понтија за понтија (1955-58) Понтија (1955) (1958-59) Шефот на Понтијак Starвезда (1955-59) Супер шеф на Понтијак (1957-58) Потврдете ја точната вклопување користејќи потврдено вклопување.

Избор на клиенти..