• Свеж
Јојои Цврста Боја Притиснете На Ноктите Блинг Лажни Нокти Долг Ковчег Лажни Нокти Акрилик Целосен Капак Совети ЗА Жени И Девојки 24 ПАРЧИЊА
zoom_in

Јојои Цврста Боја Притиснете На Ноктите Блинг Лажни Нокти Долг Ковчег Лажни Нокти Акрилик Целосен Капак Совети ЗА Жени И Девојки

DEN 1.33

Стока
check Достапно.

●Висококвалитетен Материјал●додатоци За Лажни нокти Со Долг Ковчег е изработен од висококвалитетни СТОМАЧНИ мускули нема оштетување на вашите раце. ①Различни Спецификации Со кои доаѓа градиент притиснете на ноктите има 12 различни големини, прикачената лента за фрустрација може да се полира до најсоодветната големина, совршено одговара на секој прст. ●Лесен За Нанесување} балерина специјални статични лажни нокти за тинејџери и жени само полирајте ги ноктите, ставете бесплатен лепак за желе и притиснете за 30-тите години за да го добиете омилениот маникир. €Модерни Тимови}Вештачки печат на нокти уметноста е многу погодна за вечери, роденденски забави, Ноќта на Вештерките, Божиќ, матурска, свадби. Тоа мора да биде вашиот основен додаток. ●Совршен Подарок+ сјајот стап на ноктите е најдобриот подарок што му го давате на вашата девојка, мајка, пријател, љубовник. Ако имате какви било прашања, ве молиме контактирајте ме на време и јас ќе ви обезбедам услуги. Кутијата вклучува 24 * лажни нокти (12 различни големини) 1*датотека за нокти за нежно гравирање на природниот нокт 1,5 * лист за налепници за лепак (36 парчиња) Лажни нокти како да работите 1.Нежно тријте ги парчињата нокти со стапче за нокти за да ги отстраните површинските кутикули, исплакнете ги и одржувајте ги ноктите чисти и суви 2.Изберете ја големината што најмногу одговара на вашите нокти, земајќи соодветна количина лепак или бесплатен лепак за желе во внатрешноста на избраната плочка за нокти 3.Притиснете ги лажните нокти на сопствените нокти и држете ги 30 секунди. 4.Исечете според обликот и должината на печатот на ноктите што сакате како да ги отстраните? Потопете ги ноктите во топла вода и нежно излупете ги претходно залепените нокти од страна по неколку минути Отстранете ја налепницата за лепак И чувајте го лажниот врв на ноктите за следниот пат Користете Забелешка Ве Молиме не оставајте ги акрилните нокти во вода долго време, тоа ќе ги натера ноктите лесно да паднат Ви Благодариме за љубовта и изборот На Јојои лажни нокти со дизајни.

Избор на клиенти..