• Свеж
Јовиви 2.56 7 Чакра Палецот Се Грижи Камен Природен Скапоцен Камен Врежан Овален Кристален Грижи Камен Чакра Медитација Домашни Украси
zoom_in

Јовиви 2.56 7 Чакра Палецот Се Грижи Камен Природен Скапоцен Камен Врежан Овален Кристален Грижи Камен Чакра Медитација Домашни

DEN 239.84

Стока
check Достапно.

1 парчиња Дланка Овална Чакра Кристална Енергија Загрижувачки Камен, големина за камен : 41*65мм(1,6 "х2, 56"). Каменот е направен од јасен кварц,аметист, обоен лапис лазули, зелен авентурин, жолт авентурин, црвен авентурин, црвен јаспис.(од врвот до дното). Кристалите се особено подготвени за употреба во заздравување на чакра, практичари на реики, wуали на викан, енергетска работа, масажа и медитација. Сите кристали се природни, сите камења се исчистени. Камења од палми-чувствувајте се одлично да се држите во рака за релаксација или ослободување од вознемиреност.Подобрување на медитацијата,помош во исцелување на умот, телото и духот.Го зајакнува срцето и овозможува енергијата правилно да тече низ срцевата чакра. А+ Врвен Квалитет 7 Чакра скапоцен камен Сетови. Најдобро За Лекување, Позитивна Енергија, Реики, Медитација, Мир На Умот; Доаѓа со прекрасна кадифена торбичка. Исто така корисно За Стрес, Анксиозност, Проблеми, Заздравување На Чакра, Ментална Нерамнотежа, кристална тежина : 38гр/компјутер. Кристално Заздравување : Најдобро за Лекување, Балансирање На Чакра, Позитивна Енергија, Медитација, Здрав Сон, Подарок и многу повеќе апликации. Дава одлично чувство За Духовно Будење, Ментален Мир, Психички Хоризонт, Магичен, Божествен тие можат да се користат во многу различни методи на лекување. Тие можат да се користат за лекување на целото тело или аура, или може да се користат на одредена област на телото, или на одредена чакра. Ја отстранува целата лоша енергија, злите сили, негативноста, погрешниот избор.Придобивки Подобрува; визуелизација на свеста, интуиција, психички способности. Подобрува посреќни расположенија многу забележливо. Негативните ентитети На клир Помагаат да се достигнат повисоки вибрации на енергиите Помагаат во чистење на чакрата. П. С. : Вистинскиот ефект варира од личност до личност,не можеме 100% гаранција, љубезно забележете. Што има внатре Во Пакувањето : 1 парчиња 7 Чакра Овален Камен 1 парчиња Кутија За Подароци 1 парчиња КАДИФЕНА Торбичка ЈОВИВИ Некои Совети : Природен кристал, секој е уникатен, некои може да имаат памучни влакна или пукнатина од мраз, и двете се нормални.Ако умови, ве молиме внимателно размислете пред купување!!!.

Избор на клиенти..