• Свеж
Хјуншуо Нитрил Ракавици За Еднократна Употреба, Латекс Слободен Нестерилни Прав Слободен Заштитни Ракавици За Готвење, Чистење &засилувач; Повеќе
zoom_in

Хјуншуо Нитрил Ракавици За Еднократна Употреба, Латекс Слободен Нестерилни Прав Слободен Заштитни Ракавици За Готвење, Чистење

DEN 143.84

Стока
check Достапно.

Подобра Заштита : Нашите нитрилни ракавици за еднократна употреба од 5 мил обезбедуваат подолготрајна заштита од бариера од маснотии, бензин и друга нечистотија од стандардните ракавици од 3 мил. Погоден за продолжена употреба. Удобен и Издржлив : Мек и нежен материјал може подобро да се грижи за вашите раце. Дури и со продолжена работа и изложеност на флуктуирачки температури, таа останува потрајна и постабилна од другите ракавици во својата класа. Идеален за разноврсна употреба, дома, канцеларија или индустриски. Најчесто се користат од професионалци, уметници за тетовирање, угостители, чистачи, чувари, сликари и градинари, дури и безбедни за употреба во кујна. Дизајн на текстура : Секоја ракавица е погодна и за левата и за десната рака. Текстурираните врвови на прстите ви помагаат посигурно да ги држите предметите додека работите, спречувајќи ги да се лизгаат. Формирајте фитинг со амбидекстрозен дизајн, овие ракавици за еднократна употреба се исклучително лесни за ставање и отстранување без да се земе данок на вашата умешност. Доаѓајќи во одлично пакување со вредност, во корисна кутија за диспензерот за лесна употреба и складирање, секогаш ќе имате пристап до свеж пар заштитни ракавици!. Нашите нитрилни ракавици се удобни и издржливи, со подобра заштита. Со дебелина од 5 милји, овие ракавици обезбедуваат многу подобра заштита од кршење и проникнување отколку потенките ракавици.

Избор на клиенти..