• Свеж
14 Парчиња М6 3д Млазница за Печатач 0,4 мм Екструдер Месинг Глава За Печатење На Млазницата за 1,75 мм Филамент Е3Д В5 В6 Макербот
zoom_in

14 Парчиња М6 3д Млазница за Печатач 0,4 мм Екструдер Месинг Глава За Печатење На Млазницата за 1,75 мм Филамент Е3Д В5 В6 Макербот

DEN 103.84

Стока
check Достапно.

Добар Дизајн : дупката НА МЛАЗНИЦАТА ЗА 3Д печатење е конзистентна големина и обработка, конците се чисти и добро формирани. Големината е јасна печат на млазниците. Компатибилност : Компатибилен со СИТЕ 1,75 mm abs/ PLA 3d печатач, работи добро со monoprice select mini, V5 V6, Prusa i3, Anet8, Anycubic i3 мега, итн. Млазница за замена : МЛАЗНИЦАТА за 3д печатач од 0,4 мм М6 е добра резервна копија или итни случаи кога млазницата на залихите се затнува, нашите месинг млазници произведуваат конзистентно печатење и без затнување, ви даваат непречено и чисто печатење. Месинг Материјал : главата за печатење на месинг млазницата за екструдер е изработена од издржлив и цврст месинг материјал, не е лесно да се добие ' рѓа или erзија, да обезбеди долг работен век. Количина : Пакетот вклучува 14 парчиња глава за печатење на млазницата, дијаметар надвор : 0,4 мм. Опис : Како да ги замените млазниците ? Чекор 1 : вклучете 3Д печатач, загрејте ја млазницата и блокот за топлина до целната температура (ПЛА : 180-220, АПС : 240-280).Чекор 2 : По завршувањето на топлината, затворете го печатачот, земете клуч за да го држите топлинскиот блок. Потоа користете шрафцигер за штекер за да го навртувате стариот екструдер на млазницата. Забелешка : Ве Молиме не допирајте ја старата млазница и топлинскиот блок за да избегнете изгореници.Чекор 3 : Клуч држете за да го држите блокот за слушање, користете го шрафцигерот за штекер заврткајте ја новата млазница, проверете дали е цврста. Спецификации : Тип : Екструдер Месинг Млазница За Печатење Материјал За Глава : Месинг Компатибилност : Компатибилен со СИТЕ 1,75 mm abs/ PLA 3 D печатач, работи добро со monoprice secer mini, Prusa i3, Anet8, Anycubic i3 мега, итн. Инсталација : надворешна Нишка За поврзување Со Навој М6 : Дијаметар На Филаментот М6 : Дијаметар на излез од 1,75 Мм : 0,4 Мм Известување : Мали делови, ве молиме држете се подалеку од децата. Пакетот Вклучува : 14 х 0,4 мм глава за печатење на млазницата.

Избор на клиенти..