• Свеж
Уонгфи Црн Камин 6 Сечила Шпорет На Топлина Дневник На Вентилатор На Дрва Тивок Еко Домашен Вентилатор За Камин Дома Ефикасен Вентилатор За Дистрибуција На Топлина
zoom_in

Уонгфи Црн Камин 6 Сечила Шпорет На Топлина Дневник На Вентилатор На Дрва Тивок Еко Домашен Вентилатор За Камин Дома Ефикасен

DEN 881.60

Стока
check Достапно.

Ја генерира својата енергија благодарение на топлината што ја ослободува површината на шпоретот. Основата на вентилаторот ја пренесува топлината до единиците за производство на електрична енергија и единиците за производство на електрична енергија ја претвораат топлинската енергија во кинетичка енергија. Енергијата неопходна за возење на моторот, потоа сечилата се вртат. Ново Дизајниран, Поголем Волумен На Воздух, Помал шум.Вие дури и не знаете дека вентилаторот на шпоретот е таму, но ја чувствувате топлината!Ќе топол воздух во тивка и удобна средина. технологија, засилени сечила, побрза брзина и поголем волумен на воздух. Термодинамичкиот вентилатор на шпоретот е дизајниран да циркулира топол воздух произведен со согорување на дрво/јаглен или пелети. Ефикасно циркулира топол воздух низ собата. Вентилаторот има . Спречете оштетување НА ТЕГ и моторот откако температурата на површината ќе се искачи на одредено ниво. Можете да го користите со доверба. Помала потрошувачка, поголема ефикасност, вентилатор за шпорет ќе помогне да се намали потрошувачката на гориво и брзо да се направи просторијата потопла. Вентилаторот За Шпорет На топлина ви помага да заштедите гориво и да ја ширите топлината на вас ефикасно циркулира топол воздух низ просторијата без бучава.Карактеристики : - Започнете Автоматски : Надградба На Технологијата, Побрза Брзина, Поголем Волумен На Воздух.Вентилаторот за шпорет на топлина е дизајниран да го циркулира топлиот воздух создаден од горење на дрво / јаглен или пелети.Ефикасно циркулира топол воздух низ куќата.- Еколошки И Самостојно Напојуван : Термоелектричниот модул делува како мал генератор за напојување на моторот на вентилаторот. Нема потреба од батерии и електрична енергија. Подобрената циркулација на топол воздух резултира со поголема удобност и ја намалува потрошувачката на дрво од вашиот шпорет.- Шепотете Тивко : Новодизајниран, Поголем Волумен На Воздух, Помал шум.Вие дури и не знаете дека вентилаторот на шпоретот е таму, но ја чувствувате топлината!Ќе топол воздух во тивка и удобна средина.- Безбедно : поддршката на вентилаторот на шпоретот е изработена со Анодизиран Алуминиум, способен да се спротивстави на висока температура, без деформација и без промена на бојата дури и по време работејќи под висока температура.- Подолг Животен Век : во основата на вентилаторот има би-метален уред.Ако температурата на површината се искачи над околу 300°C, уредот нежно го издигнува предниот дел на вентилаторот до ТЕГ и моторот.Спецификации : Количина : 6спеед : 1350рпмноиз : 25дбстарт Темпо. : Околу 50работен Темпо. : 50-350материјал : алуминиумска легура : Црна/бронзена/златна/сребрена големина : 110*85*145мм вентилаторот за Шпорет ви помага да заштедите гориво и да ја ширите топлината кон вас.

Избор на клиенти..