• Свеж
Клајн Алатки J63050 Кабел Машина, Патување Кабел Машина Сече Алуминиум, Бакар И Комуникации Кабел Со Смолкнување Тип Вилици
zoom_in

Клајн Алатки J63050 Кабел Машина, Патување Кабел Машина Сече Алуминиум, Бакар И Комуникации Кабел Со Смолкнување Тип Вилици

DEN 3.00

Стока
check Достапно.

Секачот за кабли сече до 4/0 алуминиум AGG( без ACSR), 2/0 AG мек бакар и 100-Пар 24 AGG комуникациски кабел. Прецизност, дејство на стрижење со една рака и вилици од типот на смолкнување што го држат кабелот. Совршен за работа во затворени простори. Произведено во САД. Советите за закосена вилица обезбедуваат правилно дејство на парење и стрижење, што ги штити водечките рабови на вилицата. Може да се носи во повеќето торбички со алатки. Најсовремените рачки за Патници со двоен материјал обезбедуваат подобар стисок без да ја жртвуваат јачината или издржливоста на алатот. Исечете алуминиум, бакар и комуникациски кабел со Машина За Кабли На Клајн Алатки. Челустите од типот на смолкнување што се држат за кабел обезбедуваат можност за сечење со исклучок. Преку-стврднати, а не зацврстени, површините за сечење се подолготрајни. Повеќе од 160 години, Клајн Алатките произведуваат рачни алатки со врвен квалитет, професионално одделение кои ги испорачуваат перформансите, издржливоста и прецизноста потребни за да се заврши работата правилно. Нашето семејство на инженери, работници и занаетчии продолжуваат да ставаат шест генерации експертиза во секоја алатка што ја создаваме користејќи само најквалитетни материјали, супериорна изработка и одржување на производството што е можно поблиску до дома. Клајн не е само јас на нашата компанија, тоа е и нашето семејство јас. И бидејќи Ние Сме Американска компанија која е во семејна сопственост и семејство, знаете дека можете да сметате на нас да бидеме тука утре. Клајн Алатките не прават само одлични производи, ние правиме одлични производи кои се спротивставуваат на барањата на професионалците кои ги користат секој ден .. Од 1857 година. Исечете алуминиум, бакар и комуникациски кабел со Машина За Кабли На Клајн Алатки. Челустите од типот на смолкнување што се држат за кабел обезбедуваат исклучителна способност за сечење. Преку-стврднати, а не зацврстени, површините за сечење се подолготрајни.

Избор на клиенти..