• Свеж
Пронаоѓач на starвезди на Милер Планисфера, Голем со големина - Модел 40 степени - За географски широчини од 35n до 45nn
zoom_in

Пронаоѓач на starвезди на Милер Планисфера, Голем со големина - Модел 40 степени - За географски широчини од 35n до 45nn

DEN 0.67

Стока
check Достапно.

Направено во САД. Големина 10.5 "во дијаметар. Лесен за употреба - Само бирајте го датумот и времето. Го покажува само вашиот хоризонт на небото до хоризонтот. Го олеснува пронаоѓањето на соstвездија. Алатка за живот - трајни пластични дискови (не картон како и другите). Направено во САД. Големина 10,5 "во дијаметар. Лесен за употреба - само бирајте го датумот и времето. Го покажува само вашиот небесен хоризонт до хоризонтот. Го олеснува пронаоѓањето на соstвездија. Алатка за живот - трајни пластични дискови (не картон како и другите). Miller Planispheres by Datalizer се премиерниот пронаоѓач на starвезди. Издржливи пластични дискови и точна картографија со упатства десно на задниот дел. Изберете го точниот производ / модел според географската ширина каде што ќе го користите производот. (Пример : MPL40 е за географски широчини 35 N -45 N.) Не грижете се ако сте во право на една поделба на ширини - или моделот погоре или подолу ќе работи добро. Посебна белешка : Важно е да се имаат соодветни алатки за набудување. Планисфера е од суштинско значење. Ова е направено со пластика со тешка должност (никогаш не прифаќајте картон - неколку излети во ноќната роса ќе го уништи). Само бирајте го датумот и времето и ќе видите што има на небото за тој момент. Ротирајте го временското бирање за да симулирате движење на небото .. како да имате личен планетариум. Изберете ја омилената соstвездие, ставете го на источниот хоризонт за да го одредите датумот и времето за да започнете да го гледате.

Избор на клиенти..