• Свеж
Ретка природна чиста тибет хималајска висока надморска височина злато рутилитиран кристален кварц јајце овално 1,81 инчи духовно лекување на реики
zoom_in

Ретка природна чиста тибет хималајска висока надморска височина злато рутилитиран кристален кварц јајце овално 1,81 инчи духовно

DEN 2079.84

Стока
check Достапно.

Тибетан Хималајски злато рутилирано кристално кварц јајце овално. Вода чиста со нишки златни рутили. Полиран природен редок скапоцен камен. 1,81 инчи фино изработка. Реики лекува духовна енергија. Тибетан Хималајски злато рутилирано кристално кварц јајце овално. Вода чиста со нишки златни рутили. Полиран природен редок скапоцен камен. 1,81 инчи фино изработка. Реики лекува духовна енергија. Овој апсолутно прекрасен и голем овален е изработен од вистински тибет Хималајски златен рутилитиран кристал! Оваа уникатна точка на кварц на најдобрите занаетчии е јасна со нишки златни рутили внатре. Спецификациите се долги 46 мм (1,81 инчи), ширина 30 мм (1,18 инчи) и 38 грама. Кварцниот кварц со голема надморска височина на тибетан предизвикува засилување на сопственото специјално енергетско поле, може и ќе произведе огромно поле на сила на лекување на негативни јони и ќе ја расчисти областа на позитивните јони што можат да ви наштетат на вас и вашите најблиски. Оваа тибетска кристална точка е огромен засилувач и трансформатор на енергија, вашата најмала мисла веднаш ќе биде зголемена од овој светиот кристал. Овие моќни алатки за лекување се избираат индивидуално за уникатност, моќта на дополнителни енергетски корекции, максимална енергија и се највисок квалитет на пазарот. Овие прекрасни кристали се благословени и енергични од нашите мастер секачи во нашата фабрика. Кристалите првично се извори од рудници во Тибет. Секој месец примаме испораки на вода и кристали од различни видови. Еднаш во нашата фабрика, водата и кристалите се програмирани од нашите мастер секачи специјално за да имаат корист за заздравување на сите луѓе. Сите наши кристали и камења се природни и се формираат во текот на милиони години. Бидејќи тие се природни, секое парче може да има подмножества, природни линии или вовлекување. Ова е нормално и дел од природниот материјал.

Избор на клиенти..