• Свеж
2 парчиња фудбалски уста чувар со каиш, фудбалски уста, боксот за стражари за уста, спортски чувари на устата, спорт на уста,
zoom_in

2 парчиња фудбалски уста чувар со каиш, фудбалски уста, боксот за стражари за уста, спортски чувари на устата, спорт на уста,

DEN 159.84

Стока
check Достапно.

【Висок квалитет на материјал】 : Устата на устата е изработена од материјал EVA-одделение за храна. Можете да го ставите во уста со доверба. Стражарот на устата усвојува трислоен дизајн, постава за гел што одговара на гел и рамка за егзоскелет што апсорбира шок за да ви обезбеди сеопфатна орална заштита. Ова може да го зајакне вклопувањето помеѓу заградите и забите и да ги минимизира вибрациите. Кога ќе го погодите најтешкото влијание, ги штити образите и јазикот и ги обезбедува забите на место. 【Совршено вклопување, целосна заштита】 : Спортскиот чувар на устата има одлична фиксација и фирми. Може лесно да се исече за да одговара на различни аранжмани за заби и големини, и ќе продолжи да одговара на брадата. Младинскиот чувар на устата може да обезбеди целосен опсег на заштита за вилицата. Рамката што апсорбира шок-апсорбирање на егзоскелетот обезбедува целосна заштита за устата. Ова вклучува заштита на забите и јазикот. Може да помогне да се држат забите на место. 【Користете го методот】 : Прво ставете го фудбалскиот чувар на устата за деца во врела вода за 30 -ти. Второ, исплакнете брзо во ладна вода. Ставете го во уста, затворете ја устата и гризете ги заградите со забите и почекајте да се формираат заградите, околу 30 секунди. Конечно, ставете во ладна вода за да ги зацврстите заградите. 【Мултифункционален】 Нашиот чувар на устата има три стратешки поставени дизајни за перфорација за да му овозможи на воздухот да избега послободно и да ви обезбеди порелаксирано искуство со дишење. Овој разноврсен чувар на устата за млади не е погоден само за спортска употреба, туку може да се користи и како фиока за стоматолошка ноќ и белење на забите. Списоци со пакети : 2 x големина m спортски чувар на устата.

Избор на клиенти..