• Свеж
10-инчни дискови за пескарење од 250мм 150 решетки самостојно лепило лепило од алуминиум оксид шкурка 10 парчиња,
zoom_in

10-инчни дискови за пескарење од 250мм 150 решетки самостојно лепило лепило од алуминиум оксид шкурка 10 парчиња,

DEN 2.33

Стока
check Достапно.

Disc 150 решетки и 10 инчи диск】-Диата за пескарење поддржани од лепило е 10-инчен, 150-решетки. 【Добра отпорност на абразија】- Дисковите за пескарење на алуминиум оксид имаат многу добри перформанси на мелење, силна сила на сечење, остра, отпорност на абразија, висока ефикасност, мала потрошувачка и трајни. 【Лепило со голема количина на грб】- Хартијата за пескарење има силна лепливост, проверете дали не е лесно да се падне на работа. Повела, лесно е да се исчисти, и скоро и да нема остаток откако ќе се открие песочната хартија. Дури и ако има, остатокот е многу малку. Може лесно да се отстрани со нежно триење со гума. 【Алуминиумски оксид материјал】-Диск за пескарење на никаква дупка е изработен од текстил со жито од алуминиум оксид со голема јачина, дизајниран за пескарење и отстранување со голема брзина, испорачувајќи брзо и долготрајно сечење. 【Широко примена】- тркалезен диск за пескарење, што се користи со случаен орбитален сандер, се користи за мебел за полирање, дрво, метал и автомобилски автомобил. Disc 150 решетки и 10 инчи диск】-Диата за пескарење поддржани од лепило е 10-инчен, 150-решетки. 【Добра отпорност на абразија】- Дисковите за пескарење на алуминиум оксид имаат многу добри перформанси на мелење, силна сила на сечење, остра, отпорност на абразија, висока ефикасност, мала потрошувачка и трајни. 【Лепило со голема количина на грб】- Хартијата за пескарење има силна лепливост, проверете дали не е лесно да се падне на работа. Повела, лесно е да се исчисти, и скоро и да нема остаток откако ќе се открие песочната хартија. Дури и ако има, остатокот е многу малку. Може лесно да се отстрани со нежно триење со гума. 【Алуминиумски оксид материјал】-Диск за пескарење на никаква дупка е изработен од текстил со жито од алуминиум оксид со голема јачина, дизајниран за пескарење и отстранување со голема брзина, испорачувајќи брзо и долготрајно сечење. 【Широко примена】- тркалезен диск за пескарење, што се користи со случаен орбитален сандер, се користи за мебел за полирање, дрво, метал и автомобилски автомобил. Беттомшин 10-инчни дискови за пескарење 250мм 150 решетки самостојно лепило за лепило од алуминиум оксид од шкурка,*дискови за пескарење на алуминиум оксид, нудат брзо, ефикасно, остри и униформно сечење за работни места за пескарење за кои е потребно материјал отпорен на солза материјал и трајност. *Овие додатоци за пескарење во индустриска должина се конструирани од премија жито од алуминиум оксид и се поддржани со лепило чувствително на притисок со најголем квалитет. *Beе бидете воодушевени од резултатите што ги постигнувате со овие цврсти, зависни и ефикасни дискови за пескарење. Апликации дрволумнон-елумнон-феррозен металпластикаФиберГласпиран Surfacestechnical Parameters Grit : 150-Gits Diameter : 10 инч/250mmmabravizive материјал : Алуминиум оксидколор : Brown-Brownage Content10pcs x PSA Sunging Disc.

Избор на клиенти..