• Свеж
[Вентилатор на спојката] Фабрички стил на радијатор за ладење на вентилаторот Компатибилен со Ford F-150 3.0L Turbo Diesel 2018-2020, бело
zoom_in

[Вентилатор на спојката] Фабрички стил на радијатор за ладење на вентилаторот Компатибилен со Ford F-150 3.0L Turbo Diesel 2018-2020,

DEN 2.00

Стока
check Достапно.

Компатибилност на возилото-Сечилото на вентилаторот на радијаторот компатибилен со Ford F-150 2018-2020, одговара на 3.0 L турбо дизел со вентилатор на спојката. Брилијантни перформанси - Дојдете со [1] лесен дизајн на вентилаторот на радијаторот, може да ја направи замената за стариот и да се оштети, за да се подобри ефикасноста на ладење на моторот. Вонреден квалитет - Конструиран е од висококвалитетно пластично куќиште за ABS за да се гарантира исклучително долго траен живот на перформанси. ОЕМ карактеристика - тоа е направено специјално за вашето возило со точен изглед и функција на фабрички стил што ќе ве натера да уживате во погодноста. Едноставна инсталација - се приклучува директно во фабрички прицврстувач за жици и оптоварување или замена на ОЕМ за оригинален дел, брза и лесна инсталација без никакво дупчење или модификација. Секое склопување на вентилаторот за ладење е специфично за апликација за да се исполнат барањата за ладење специфични за возилото. Нашите електрични мотори се вградени во објекти за овластени ISO/TS и се произведуваат според истите стандарди за квалитет како моторите што ги снабдуваат на производителите на автомобили ширум светот, за да обезбедат прецизно оптоварување, тивка, сигурна, работа и подолг сервисен век. Вклучува : 1 x сечилото на вентилаторот на радијаторот Оваа ставка е компатибилна со : компатибилен со Ford F-150 2018-2020 одговара на 3.0 L турбо дизел со вентилатор на спојката Белешка : OEM Дел Број : JL3 Z8600 A.

Избор на клиенти..