• Свеж
LED 150W привремено работно светло 5000k дневна светлина 24750lm светли супер светли градежни светла преносно висечки осветлување IP65 прашина водоотпорно осветлување Внатр
zoom_in

LED 150W привремено работно светло 5000k дневна светлина 24750lm светли супер светли градежни светла преносно висечки осветлување

DEN 1919.84

Стока
check Достапно.

Супер светла : Високо лумен излез до 24.750 и 165 LM/W LED чипови со помош на новата енергетска ефикасна LED технологија за да се обезбеди 360 омни-насочено осветлување и една привремена работна светлина може да осветли многу голема површина. Дизајн на поврзување : Со заклучување на безбедноста на челик и кабел за напојување со приклучок 16,4ft и приклучок за приклучок, 8-10 LED градежни светла можат да се поврзат во исто време. Висок квалитет и издржливост : тешката и грубата конструкција со трајниот безбедносен чувар може да издржи шокови, вибрации и грубо ракување без да ги крши светлата. Одлична дисипација на топлина и висококвалитетни LED диоди обезбедуваат долг животен век. Флексибилна и лесна инсталација : Поддршка за работна светлина за да се користи штанд за светло за статив, може да се обеси од таванот или едноставно да се стави на подот. Секоја светлина од 150 W доаѓа со челик за безбедност за заклучување и прекинувач за вклучување, го прават тоа брзо и лесно да се инсталира или отстрани. Широко примена : Погодно за привремени работни места, градежни места, градилиште, работно место, работно место, тунел, просторија за автоматско поправка, работилница, рудници за јаглен, моторна просторија, гаража, подрум, механичко одржување, магацин. Стража од не'рѓосувачки челик. Стража од не'рѓосувачки челик. LED temporary work light is suitable for indoor and outdoor, especially for industrial and commercial lighting, and the 150w work light is a great solution for temporary construction lighting, short-term maintenance tasks, tunnel, auto repair room, coal mine, engine room, Гаража, супермаркет, паркинг, механичка работа за одржување, магацин, фабрика, работилница, работно место, подрум, индустриски и итни служби.

Избор на клиенти..