• Свеж
Дизајн на брадавици на Меган Висока купола Сенди орел инспирирана од половина сфера стакло очи животни уметност кукла факс таксидермија преродена накит скулптура
zoom_in

Дизајн на брадавици на Меган Висока купола Сенди орел инспирирана од половина сфера стакло очи животни уметност кукла факс таксидермија

DEN 180.80

Стока
check Достапно.

Стаклени очи : стаклени око кабохони за правење накит, скулптури, таксидермија и други проекти за занаетчиство. Половина сфера Кабохони : Висока купола на површината на окото и рамен на грб. Разновидни : Користете ги овие стаклени кабини за очи во правење на Puppertry FX, дизајн на накит, хартиена маче, космеј и многу повеќе!. Висок квалитет : Рефлексиите прикажани на сликите се од осветлувањето што се одразува на стаклените површини, нема рефлексии во самите очи. Направено во САД : првично дизајниран и рачно изработен во Спекане, Вашингтон, САД. Стаклени очи : стаклени око кабохони за правење накит, скулптури, таксидермија и други проекти за занаетчиство. Половина сфера Кабохони : Висока купола на површината на окото и рамен на грб. Разновидни : Користете ги овие стаклени кабини за очи во правење на Puppertry FX, дизајн на накит, хартиена маче, космеј и многу повеќе!. Висок квалитет : Рефлексиите прикажани на сликите се од осветлувањето што се одразува на стаклените површини, нема рефлексии во самите очи. Направено во САД : првично дизајниран и рачно изработен во Спекане, Вашингтон, САД. Прекрасен, првично дизајниран сет на висока купола половина сфера стакло кабохони со зачудувачки поглед. Направено од висококвалитетно, стакло без олово. Овие оригинални стаклени очи кабохони се рачно изработени во државата Вашингтон, САД. Користете за правење накит, скулптури или други занаети! Изберете од широк избор на големини од мал 10мм до дури 40мм!.

Избор на клиенти..