• Свеж
5мм тркалезно црвено брзо трепкање 2Hz LED - Супер светла
zoom_in

5мм тркалезно црвено брзо трепкање 2Hz LED - Супер светла

DEN 0.67

Стока
check Достапно.

5мм тркалезно црвено брзо трепкање 2 Hz LED - Супер светла (бродови од нас). Големина : 5мм тркалезно јасно трепкање, боја : црвена, сјајност : 8,000-10,000 MCD. Напред напон : 1.9-2.1 V, струја : 20m A, бранова должина : 620-630nm. Агол на гледање : 20-30 степени, монтирање : преку дупка (натопи), боја на леќи : Јасна. Супер светли LED диоди, кои се користат за Mods, RC, Adruino, Cars, Ho Scale Model, авиони, камиони, Adafruit, Adafruit, Adafruit, Ноќта на вештерките, Божиќ, компјутер, Ултра светлина, итн. Нас). Големина : 5мм тркалезно јасно трепкање, боја : црвена, сјајност : 8,000-10,000 MCD. Напред напон : 1.9-2.1 V, струја : 20m A, бранова должина : 620-630nm. Агол на гледање : 20-30 степени, монтирање : преку дупка (натопи), боја на леќи : Јасна. Супер светли LED диоди, кои се користат за мод, RC, Adruino, Cars, Ho Scale Model, авиони, камиони, Adafruit Project, Ноќта на вештерките, Божиќ, компјутер, ултра светлина, итн. Сега во една од најпопуларните големини, донесовме трепкање LED. Врвениот LED со трепкање од 5 мм автоматски ќе започне да трепка откако ќе биде соодветно закачен до моќност. Нема ништо дополнително потребно кога го прицврстувате ова доведе до моќ. Извор на енергија, ЛЕР и отпорник е сè што ви треба. 2 Hz = 2 циклуси во секунда или околу 120 пати во минута. Flashе трепка и ќе се исклучи 2 пати секоја приближно во секунда. Ние го сметаме ова за „€“? трепкачки предводени. Фреквенцијата е приближна. Ние користиме и имаме само LED диоди со највисок квалитет таму.

Избор на клиенти..