• Свеж
Викинг Вежба И Алатка 36010 Тип 340-Хсс Работник 118 Степен Сплит Точка Вежба Малку, 1/2
zoom_in

Викинг Вежба И Алатка 36010 Тип 340-Хсс Работник 118 Степен Сплит Точка Вежба Малку, 1/2

DEN 1265.60

Стока
check Достапно.

Висока Брзина Челик Работа 118-Степен Сплит Точка НАС 907А Црн Оксид. Поделена точка Од 118 Степени за точно центрирање и брза пенетрација. Челикот со голема брзина обезбедува добра отпорност на абење, може да се користи во апликации за општа намена за црни и обоени материјали. Црниот оксид спречува градење чипови, галење и заварување. Најчесто се користи за ниски јаглеродни, нерѓосувачки и црни метали. НАС 907А Џоббер, 6 по пакет. Посветени На Квалитетот, Конзистентноста, Услугата и Квалитетот На Вредноста На Викиншката Вежба и Алатката започнува со најдобриот челик за алат што можеме да го купиме и завршува со производите од светска класа во нашиот каталог. Нашите алатки за сечење се дизајнирани, конструирани и извонредно изработени за да обезбедат долготрајна издржливост. Нашиот производствен капацитет од 74.000 квадратни метри сент Пол, Минесота е специјално дизајниран за единствена задача за ефикасно висококвалитетно производство на алатки за сечење. КОНЗИСТЕНТНОСТА е природен нуспроизвод на нашето искуство и посветеност на квалитетот. Во Викинг Вежба и Алатка, квалификувани машински оператори кои работат со најдобрите суровини во светот имаат способност да ви обезбедат конзистентни висококвалитетни производи од време на време, од година во година. На Нашите ултра Бор супер Премиум производи, ние рутински ги намалуваме признаените стандарди за толеранција на алатки за една половина за да се осигураме дека нашите клиенти добиваат вежби произведени до најтесната можна спецификација и најголема конзистентност и точност. Сите материјали што се користат Во Викинг Вежба и Алатка ги исполнуваат ригорозните квалификации на Националниот Воздушен Стандард (НАС) 907. Овој стандард, признат како најстрог во индустријата ја исклучува употребата на челици со понизок квалитет кои не се држат под ригорозни апликации. Употребата на овие екстремно висококвалитетни материјали осигурува дека конзистентноста е вградена на секој од нашите производи произведени во САД. Нашиот широк избор на алатки произведени во САД е дизајниран да ви ја даде вистинската алатка по вистинска цена за која било тешка работа против која ќе дојдете.

Избор на клиенти..