• Свеж
Гитара преиспитана жица за жици Humbucker без лемење жици за прицврстување 2V2T со 500K садови и прекинувач за движење со 3 начини за серија ДОТ
zoom_in

Гитара преиспитана жица за жици Humbucker без лемење жици за прицврстување 2V2T со 500K садови и прекинувач за движење со 3

DEN 287.84

Стока
check Достапно.

LP стил на изборна гитара за жици со метрички компоненти, директно вклопување за EPI LP/SG/DOT серија со 2 Humbucker Setup; Стандардниот модел доаѓа со брзи конектори на кабелот за прекинувач за вклучување. Многу лесен за инсталирање, сè што треба да направите е да ги залечите вашите две сигнални жица за пикап на двата волуменски садови B500k и земјата жица до задниот дом на истите садови; Ве молиме, проверете го нашиот дијаграм за жици. Доаѓа со 500К потенциомери со целосна големина (2*A500 K на позициите на тонот и 2*B500 K на волуменските позиции) со 0,022 UF кондензатори и 1/4 "излезен приклучок. За вашите врски со жица. Пакетот вклучува збир на жици за прицврстување со ореви и мијалници и два совети за прекинувачи. конектори на кабел за прекинувач за префрлување. Многу лесен за инсталирање, сè што треба да направите е да ја залепите вашата две сигнални жица за пикап на двата волуменски садови B500k и земјата жица до задниот дел од истите садови; ве молиме проверете го нашиот дијаграм за жици. Доаѓа со 500k Потенциометри со целосна големина (2*A500 K на позициите на тонот и 2*B500 K на волуменските позиции) со кондензатори од 0,022 UF и излезен приклучок од 1/4 ". 2* Вклучени совети за SWTICH (црна и слонова коска) вклучени; Терминал за жици за безжичен квалитет на врски за вашите врски со жица. Пакетот вклучува збир на жици за жици со ореви и мијалници и два совети за прекинувачи. Бесплатна жица за жици за гитара Humbucker ја преиспита жицата за жици 2*Том 2*тон со 500 K садови и 3 -пат прекинувач за вклучување за LP/SG/DOT Електрични гитари за серии Epi Dot.

Избор на клиенти..