• Свеж
ZSEDP 58mm Термички прием за печатач Преносен печатач БТ конекција Користете со апликација компатибилна со Windows Android iOS
zoom_in

ZSEDP 58mm Термички прием за печатач Преносен печатач БТ конекција Користете со апликација компатибилна со Windows Android iOS

DEN 0.33

Стока
check Достапно.

Преносен печатач за прием, резолуција од 203dpi, поддржувајќи големина на хартија од 58мм, брзина на печатење до 80мм/с, висока ефикасност и јасно печатење. Директно термичко печатење, без кертриџ за мастило, заштита на животната средина и заштеда на пари. Во споредба со печатачот со матрица, тој е помал и потивок. Вградената литиумска батерија што може да се полни 2500m Ah има долго време на подготвеност и може да печати постојано 36 часа со целосно полнење. врска, печатете во секое време и каде било. Бесплатна апликација (dlabel), поддршка за печатење слики, сметки, баркодови, веб -страници, итн. Со функција OCR, текстот на сликата може да се претвори во текстот што може да се уредува. Поддржете USB и BT врска, компатибилна со Windows XP/7/8/10, Android, i OS систем. Лесен и практичен, широко користен во супермаркетите, малопродажба, ресторани, итн. Преносен печатач за прием, резолуција од 203dpi, поддржувајќи големина на хартија од 58мм, брзина на печатење до 80мм/с, висока ефикасност и јасно печатење. Директно термичко печатење, без кертриџ за мастило, заштита на животната средина и заштеда на пари. Во споредба со печатачот со матрица, тој е помал и потивок. Вградената литиумска батерија што може да се полни 2500m Ah има долго време на подготвеност и може да печати постојано 36 часа со целосно полнење. врска, печатете во секое време и каде било. Бесплатна апликација (dlabel), поддршка за печатење слики, сметки, баркодови, веб -страници, итн. Со функција OCR, текстот на сликата може да се претвори во текстот што може да се уредува. Поддржете USB и BT врска, компатибилна со Windows XP/7/8/10, Android, i OS систем. Лесен и практичен, широко користено во супермаркетите, малопродажба, ресторани, итн. Материјал : Режим на отпечаток : Термичко печатење Ширина : 58мм отпечаток Ширина : 48мм Брзина на отпечаток : 50-80мм/резолуција на спринт : 203dpiprint Глава на главата : 50 kminterface : USB + BT 4.0 Print команда : ESC/POSPower : 5 V, 2 Abattery : Вграден 7.4 V, 2500m Ah Литиум Батерии Време на полнење : 5 часот по часови : 36 часови на време : 168 часаБаркод Тип : 1Д : UPC-A, UPC-E, EAN-13, EAN-8, 8, Code39, ITF25, Codabar, Code93, Code128; 2 D : QR Code Operating System : Windows XP/7/8/10, Android, iossize : 11.5 * 5.5 * 4 CM/4.5 * 2.2 * 1.6 Inpacking List : 1 * Термички печатач1 * USB Cable1 * Упатство за корисникот : Ве молиме, дозволете 1 - 3 cm Грешка поради рачно мерење, поради разликата помеѓу мониторите, сликата може да не ја одразува вистинската боја на предметот. Pls проверете дали не ви пречи пред да понудите. Ви благодариме! Лесно за инсталирање : капакот и страната на печатење надолу.

Избор на клиенти..