• Свеж
Едукативни Флеш Картички, Играчки За Говорна Терапија за Мали Деца 1-5
zoom_in

Едукативни Флеш Картички, Играчки За Говорна Терапија за Мали Деца 1-5

DEN 3.33

Стока
check Достапно.

Играчки За Учење мали Деца : комплетот За Играчки за Учење деца вклучува машина за учење картички и 112 двострани картички со 224 зборови за видување, 1 загатка, 1 торба за преклопување. Двострани картички 20 теми : Копнени Животни X 17; Морски Животни X 9;Диносури X 10;Инсекти X 7;господар На небото X 13;место На интерес X 10;возила X 18;огромен универзум X 9;истражување на вселената X 7;работни Места X10;игри Со топка X10 ;дневни резерви X20;облека X 15;членови на семејството X 10;зеленчук X 10;храна X 15;овошје X 10;место X 10;боја X 10;облик х 4;. Аутизам Играчки . Звучна образовна картичка : усвојува реален дизајн за снимање на режимот на настава. Тоа е многу добра едукативна интерактивна играчка. Има реален симулиран звук, што е погодно за стимулирање на интересот за учење на децата и негување на способноста за учење. Картичката за учење прифаќа шарени илустрации, кои можат да го привлечат вниманието на Децата, незабележливо да учат. Одличен подарок : тоа е релативно комплетен подарок за изненадување за Денот На Децата, Божиќ, роденден и други фестивали, што може да го подобри односот родител-дете. мултифункционална торба за складирање што може да се преклопи, која може да се одвитка во перница и да се залепи во торба за складирање, која лесно може да складира машини за учење, загатки и други играчки. Играчки За Учење мали Деца : комплетот За Играчки за Учење деца вклучува машина за учење картички и 112 двострани картички со 224 зборови за видување, 1 загатка, 1 торба за преклопување. Двострани картички 20 теми : Копнени Животни X 17; Морски Животни X 9;Диносури X 10;Инсекти X 7;господар На небото X 13;место На интерес X 10;возила X 18;огромен универзум X 9;истражување на вселената X 7;работни Места X10;игри Со топка X10 ;дневни резерви X20;облека X 15;членови на семејството X 10;зеленчук X 10;храна X 15;овошје X 10;место X 10;боја X 10;облик х 4;. Аутизам Играчки . Звучна образовна картичка : усвојува реален дизајн за снимање на режимот на настава. Тоа е многу добра едукативна интерактивна играчка. Има реален симулиран звук, што е погодно за стимулирање на интересот за учење на децата и негување на способноста за учење. Картичката за учење прифаќа шарени илустрации, кои можат да го привлечат вниманието на Децата, незабележливо да учат. Одличен подарок : тоа е релативно комплетен подарок за изненадување за Денот На Децата, Божиќ, роденден и други фестивали, што може да го подобри односот родител-дете. мултифункционална торба за складирање што може да се преклопи, која може да се одвитка во перница и да се залепи во торба за складирање, која лесно може да складира машини за учење, загатки и други играчки.

Избор на клиенти..