• Свеж
Јасутомо илјада комплет за кранови на оригами
zoom_in

Јасутомо илјада комплет за кранови на оригами

DEN 1244.80

Стока
check Достапно.

„Јасутомо и компанијата е основана во јуни 1954 година од г -дин Бен Јасутомо, кој веруваше дека глобалниот маркетинг е возможен уште во 1950 -тите. и наскоро се прошири во азиски уметнички материјали. Во 1960-тите, Јасутомо го претстави пенкалото за знак на Пентел на американскиот пазар. Првото пенкало со влакна во светот беше добро примено, па дури и го користеше тогашниот претседател Линдон Б. nsонсон во Белата куќа. Додадени се неколку иновативни инструменти за пишување и канцелариски производи под стилистичките пенкала Ниџи и Ј за дизајнери; пермавритер за уметници и занаетчии; маркери на фабричар за носени ентузијасти за уметност; четки од среброа за сликање; хартија од оригами; и неодамна гел Xtreme гел пенкала кои ги земаат пенкалата за гел Xtreme гел Пазарот по невреме. Во октомври 2019 година, американската корпорација Куса се здоби со Јасутомо и нејзиниот магацин и операции се преселија во Торенс, Калифорнија. “

Избор на клиенти..