• Свеж
Затегнете капа со копчиња за џемпери со џемпери со хируршки капачиња за жени, позадина на мачки
zoom_in

Затегнете капа со копчиња за џемпери со џемпери со хируршки капачиња за жени, позадина на мачки

DEN 143.84

Стока
check Достапно.

100% полиестер. Увезени. Прилагодливо затворање. Материјал за миење. Нашето капаче за чистење, направено од висококвалитетен полиестер со еластично затворање, е дише, удобно и достапно за мажи или жени. Носењето работно капа ве одржува ладно и суво за да имате добро расположение цел ден. Производите содржат 1 капаче за чистење и 1 Scrunchie. Прилагодлив дизајн на џемпери : Нашите буфантни штрајкувачки капи со жените со копчиња има џемпери во челото за да ја апсорбираат потта додека потта капе во очите за да влијае на вашата работа и дизајнот може да ја покрие вашата коса целосно, што избегнува нечистотија и други мириси во вашата коса. Ослободете ги болката во ушите : Капаците за чистење на буфант од обете страни се користат за висечки јаже за ефикасно да ја намалат болката откако ќе носат капачиња за коса за медицински сестри долги часови на работа, што обезбедува најдобро чувство за вас. Прилики : Соодветно за возрасни и тинејџери, нашите хируршки капи за жени се погодни за работа, готвење, здравствена заштита, сликарство, салата и така натаму. Исто така, можете да ги изберете нашите работни капи со џемпери како подарок за вашата мајка, интимни пријатели или старешини за да ја искажете својата loveубов кон нив. Лесна грижа : Машината и миењето на рацете на 30 степени се достапни за овие жени за чистење. Не избегнувајте, паѓајте суво на ниско ниво. Ако имате проблем со нашите производи, не двоумете се да не контактирате. Големина : Дијаметар на капачето 7 во/18 см, обре (средината на челото) 5,3 во/13,5 см. Дијаметарот на лентата за коса без истегнување е 3,5in/9cm удобно копче и вградено џемпери : Нашето капаче за чистење со копчиња има џемпери во челото за да ја апсорбира потта додека потта капе во очите за да влијае на вашата работа и дизајнот може да ја покрие вашата коса Комплетно, што избегнува нечистотија и други мириси во вашата коса. Капакот со една големина одговара на повеќето луѓе. Единствени модни стилови на моден стил, изработени од удобен и мек полиестер. Нашите производи нема да ви овозможат да разочарате! Совети : Машинско миење на 30 степени, не бели, не се сува суво. Поради различни екрани, може да има мала разлика во бојата. Вклучен пакет : 1 x Bouffant Scrub Caps и 1 x Hairband.

Избор на клиенти..