• Свеж
Дгага Божиќно свилен екран матрици фарма куќа кујна еднократно само лепило за елкирање креда од креда од креда, матки матрици за свилен екран за зимска декорација,
zoom_in

Дгага Божиќно свилен екран матрици фарма куќа кујна еднократно само лепило за елкирање креда од креда од креда, матки матрици

DEN 127.84

Стока
check Достапно.

Материјал за матрици : најлон; Големина : 5x7inches/12.7x17,78cm и 8,5 × 11 инчи/21,59 × 27,94cm, дебелина : 0,03см/0,01inch. Издржлив, еколошки и лесен за складирање. Проекти за подароци за DIY : Пренесување на свилен екран на ДГАГА е совршен за знаци на дрво или плакети, ткаенини, сликарски креда занаетчиски занаети, домашен декор, исто така е погодно да се користи на многу површини како картичка, дрво, стакло, торби за подароци, маици, торбички торби , платно, декорација на лого, перници. Повторлива употреба : Повторното користење на лепилото за лепило има лепило што помага во спречување на крварење на бојата. Само следете ги овие четири чекори : подготви и кора 、 fuzz 、 нанесете 、 Отстрани. Зачувајте вештини : Ве молиме измијте ја пастата со помош на вода и исушете го преносот на печатење на екранот со поставување рамно со леплива страна нагоре додека не се исуши целосно. Потоа вратете ја матрицата на свилен екран на сјајната страна на поддржувачот, конечно продавницата рамно на ладно, суво место. Економски обрасци за матрици на свилен екран : Нашата фарма/кујна/кафе -бар/домашен сет за трансфер на свилен екран се прикажани со разни теми за кујна во куќата, како што се фарма, кафе -бар и знак за пекари, животни од фарма, прибор за куќишта, други модели на ресторани, можете да ги мешате во различни комбинации, потоа украсување на вашата фарма или домашна врата или wallид, итн. Материјал за матрици : најлон; Големина : 5x7inches/12.7x17,78cm и 8,5 × 11 инчи/21,59 × 27,94cm, дебелина : 0,03см/0,01inch. Издржлив, еколошки и лесен за складирање. Проекти за подароци за DIY : Пренесување на свилен екран на ДГАГА е совршен за знаци на дрво или плакети, ткаенини, сликарски креда занаетчиски занаети, домашен декор, исто така е погодно да се користи на многу површини како картичка, дрво, стакло, торби за подароци, маици, торбички торби , платно, декорација на лого, перници. Повторлива употреба : Повторното користење на лепилото за лепило има лепило што помага во спречување на крварење на бојата. Само следете ги овие четири чекори : подготви и кора 、 fuzz 、 нанесете 、 Отстрани. Зачувајте вештини : Ве молиме измијте ја пастата со помош на вода и исушете го преносот на печатење на екранот со поставување рамно со леплива страна нагоре додека не се исуши целосно. Потоа вратете ја матрицата на свилен екран на сјајната страна на поддржувачот, конечно продавницата рамно на ладно, суво место. Економски обрасци за матрици на свилен екран : Нашата фарма/кујна/кафе -бар/домашен сет за трансфер на свилен екран се прикажани со разни теми за кујна во куќата, како што се фарма, кафе -бар и знак за пекари, животни од фарма, прибор за куќишта, други модели на ресторани, можете да ги мешате во различни комбинации, потоа украсување на вашата фарма или домашна врата или wallид, итн.

Избор на клиенти..