• Свеж
Адидас од Стела Мекартни Ултрабост 20 чевли за трчање
zoom_in

Адидас од Стела Мекартни Ултрабост 20 чевли за трчање

DEN 2649.60

Стока
check Достапно.

Направени во САД или увезени. Гума ѓон. Зголемете ја средната должина. Континентална гумена надворешна плоча. Увезени. Направени во САД или увезени. Гума ѓон. Зголемете ја средната должина. Континентална гумена надворешна плоча. Увезени. Без оглед колку ве одзема вашиот бегство, овие адидаци од чевлите на Стела Мекартни го поддржуваат секој чекор по патот. Со нивниот ултра лесен и прилагодлив дизајн, друг блок или друга милја (можеби направи две) не се чувствува невозможно. Всушност, со кадифен засилување на амортизацијата што одговара на енергијата што ја фрлате надолу, тоа е скоро без напор. Овој горниот дел од чевлите е направен со предиво со високи перформанси, кое содржи најмалку 50% пластика од океанот „Парли“ - преработен пластичен отпад, пресретнат на оддалечени острови, плажи, крајбрежни заедници и брегови, спречувајќи го да го загадува нашиот океан. Другите 50% од предивото се рециклираат полиестер.

Избор на клиенти..