• Свеж
Липо Вшмукување Литиум батерија празнење употреба За Литиум Батерија Зачувај Поддршка 3s 4S 5S 6S Празнење
zoom_in

Липо Вшмукување Литиум батерија празнење употреба За Литиум Батерија Зачувај Поддршка 3s 4S 5S 6S Празнење

DEN 148.48

Стока
check Достапно.

Липо Вшмукување литиум батерија празнење употреба За Литиум Батерија зачувај поддршка 3 S 4 S 5 S 6 S празнење. Ова е празнење на литиумска батерија, која испушта добра литиумска батерија помеѓу 3,9 V И 4,0 V, која се користи за долгорочно поставување, така што литиумската батерија нема да се скрши. Поддршка 3с, 4С, 5С, 6с празнење. Интерфејс на батеријата : XT60 тип На Батерија : полимерна литиумска батерија / литиум железо фосфат Батерија Број на делови од батеријата : 3s-6 S индикатор статус : LED Инструкции : 1. Прво одредете го типот на батеријата и бројот на делови и прилагодете го нивото на напон на соодветното празнење со притискање на копчето. Како што е прикажано во табелата подолу. 2. Додека Е вклучено LED светлото, тоа значи дека празнењето се уште е во состојба на празнење. ЛЕД светлото се гаси и празнењето е завршено. Забелешки : Бидејќи одводникот ја користи топлината на отпорот за да го исфрли вишокот енергија. Затоа, постои отпорник "221" на празнењето што е жешко. Не допирајте го со рацете за да избегнете изгореници. Вклучен пакет : 1 х Белешки За празнење : пакетот не ја вклучува батеријата.

Избор на клиенти..